Construieşte-ţi cariera alături de profesionişti

Dacă vrei să iți pui în valoare profesionalismul și experiența, dacă îți plac provocările și vrei să iți construiești o carieră de succes într-o companie care încurajează inițiativa, spiritul de echipă și profesionalismul, aplică acum pentru unul din posturile disponibile sau trimite CV-ul tău la jobs@indsoft.ro.

Consultant IT

Ești o persoană analitică, gândești “outside of the box” și ești capabil să interacționezi cu o mare varietate de oameni și să îți adaptezi stilul la personalități diferite? Îți dorești să lucrezi în domeniul IT, unul dintre cele mai căutate și competitive medii profesionale?

Responsabilitati:

  • Identificarea necesităților clienților utilizând interviuri, analiza documentelor, vizite la fața locului, descrierea proceselor de afaceri, cazuri de utilizare, ateliere de lucru.
  • Documentarea cerințelor clienților, asigurându-te că sunt complete, coerente, concise, ușor de înțeles, trasabile, fezabile, lipsite de ambiguitate.
  • Colaborarea permanentă cu echipa de programatori pentru comunicarea cerințelor clienților, validarea funcționalităților dezvoltate și implementarea aplicațiilor în mediul de producție.
  • Prezentarea aplicațiilor la clienții actuali și potențiali.
  • Asistarea clienților pe parcursul utilizării aplicațiilor și oferirea de soluții adecvate la problemele acestora.

Cerințe:

  • Studii superioare în unul din următoarele domenii: informatică, inginerie, economie, calculatoare.
  • Atitudine pozitivă, abilități dezvoltare de comunicare, spirit de echipă.
  • Cunoștințe bune privind bazele de date relaționale (reprezintă un avantaj cunoașterea MSSQL);
  • Carnet de conducere categoria B cu minim 2 ani vechime, disponibilitate pentru deplasări.
  • Constituie un plus, dar nu sunt obligatorii, experiența anterioară în implementarea de aplicații software de tip ERP.

Oferta (beneficii, avantaje):

  • Traininguri, certificări și specializări specifice domeniului de activitate
  • Oportunități de dezvoltare a unei cariere de succes în domeniul IT
  • Mediu plăcut de lucru și stimulativ alături de o echipă de profesioniști
  • Pachet salarial atractiv.

Scurtă descriere a job-ului:

Tipul contractului Full-time
Activitate Managementul relației cu clienții/Suport tehnic/Analiză de business
Poziție de conducere Nu
Industrie IT&C / Dezvoltare de soluții software & servicii
Deplasări ± 30%
Job ID Consultant IT
Pentru a aplica, vă rugăm trimiteți CV-ul la jobs@indsoft.ro.