Construieşte-ţi cariera alături de profesionişti

Dacă vrei să iți pui în valoare profesionalismul și experiența, dacă îți plac provocările și vrei să iți construiești o carieră de succes într-o companie care încurajează inițiativa, spiritul de echipă și profesionalismul, aplică acum pentru unul din posturile disponibile sau trimite CV-ul tău la jobs@indsoft.ro.

Senior Java Developer

(2 POSTURI, LOCAŢII: SIBIU, BRAŞOV)

Responsabilități:

  • Realizare de clase/module/aplicații Java Enterprise Edition cu utilizarea tehnologiilor și mediului de dezvoltare specific.
  • Asigurarea coerenței tehnice a soluțiilor dezvoltate și a corelării cu specificațiile de proiectare.
  • Testarea funcționalităților dezvoltate.
  • Suport pentru tranziția în producție a soluțiilor dezvoltate.
  • Comunicare cu partenerii din cadrul proiectului pe diverse subiecte de natură tehnică ce intră în sarcina postului.

Cerinţe:

  • Minim 3 ani experiență în dezvoltarea de aplicații Web utilizând tehnologii Java (JSP, Servlets).
  • Spirit de echipă și capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare.
  • Capacitate de invățare și implementare rapidă de noi tehnologii.

Constituie avantaj:

  • Experiență cu JBoss, Tomcat.
  • Experiență de lucru cu tehnologii web frontend (javascript, jQuery, CSS, HTML).
  • Cunoștințe framework-uri Hibernate, Spring, GWT.
  • Cunoștințe tehnologii de tip BPM.

Oferta (beneficii, avantaje):

  • Traininguri, certificări și specializări specifice domeniului de activitate.
  • Oportunități de dezvoltare a unei cariere de succes în domeniul IT.
  • Mediu plăcut de lucru și stimulativ alături de o echipă de profesioniști.
  • Pachet salarial atractiv.
Pentru a aplica, vă rugăm trimiteți CV-ul la jobs@indsoft.ro.