Constuieşte-ţi cariera alături de profesionişti

Dacă vrei să iți pui în valoare profesionalismul și experiența, dacă îți plac provocările și vrei să iți construiești o carieră de succes într-o companie care încurajează inițiativa, spiritul de echipă și profesionalismul, aplică acum pentru unul din posturile disponibile sau trimite CV-ul tău la jobs@indsoft.ro.

Consultant IT ECM

Consultant Servicii IT ECM

Responsabilitati:

  • Analizarea necesitatilor de business ale clientilor existenti si potentiali in principal in aria de Document Management (ECM);
  • Pregatirea solutiilor/ propunerilor IT bazate pe cerintele si specificatiile clientilor;
  • Realizarea documentatiei si prezentarilor de solutii IT in functie de nevoile si cerintele clientilor si acordarea de suport in sustinerea lor;
  • Formularea cerintelor privitoare la dezvoltarea de solutii pe platforma ECM;
  • Asistarea clientilor pe parcursul utilizarii aplicatiilor si oferirea de solutii adecvate la problemele acestora, administrează bazele de date ale aplicațiilor;
  • Testarea functionalitatilor dezvoltate;
  • Implementarea/ configurarea aplicatiilor software la sediul clientilor;
  • Elaborarea documentelor specifice fiecarei etape a procesului de implementare software;
  • Instruirea clienților privind utilizarea aplicațiilor;
  • Asigurarea unui liant între client și echipa internă de dezvoltare pentru aplicații.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe bune privind bazele de date relaționale;
  • Reprezintă un avantaj experiența în activitatea de testare a aplicațiilor software;
  • Reprezintă un avantaj experiența în utilizarea/implementarea/dezvoltarea de aplicații de management al documentelor de minim 3 ani;
  • Reprezintă un avantaj experiența anterioară de implementări în Sectorul Public si/sau Sectorul Privat;
  • Reprezintă un avantaj deţinerea carnetului de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasări;
  • Atitudine pozitivă, persoană comunicativă, spirit de echipă.

Oferta (beneficii, avantaje):

  • Traininguri, certificări și specializări specifice domeniului de activitate
  • Oportunități de dezvoltare/perfectionare a unei cariere de succes în domeniul IT
  • Mediu plăcut de lucru și stimulativ alături de o echipă de profesioniști
  • Pachet salarial atractiv.
Pentru a aplica, vă rugăm trimiteți CV-ul la jobs@indsoft.ro.